Renklerin uyumu
Sanata Dönüşüyor

 • Poliüretan Tiner - 001
  Poliüretan sistem için özel üretilmiştir. Komponentlenmiş boyanın vizkositesini düşürürken pot life'ı uzatmaktadır. Hızlı kurur fakat iyi yayılma sağlar. Atamiks poliüretan, akrilik veya selülozik tüm sistemler için uygundur.

  Poliüretan Tiner - 002
  Uçuculuğu yüksek komponentlenmiş boya ve verniklerin pot life'ını uzatırken viskozitelerini düşüren bir üründür. Hızlı kurur fakat iyi yayılma sağlar. Atamiks poliüretan, akrilik veya selülozik tüm alt ve son katlar için kullanılabilir. Çok sıcak yaz aylarında akrilik tiner tercih edilmelidir.

  Özel Poliüretan Tiner
  Poliüretan esaslı ürünlerin inceltilmesinde kullanılan orta-yavaş uçuculukta bir tinerdir. Ürün filminin kuruması esnasında solvent buharlaşmasını düzenleyerek homojen yüzey oluşturur.

  ATAMİKS Yavaş Buharlaşan Tiner
  Atamiks Retarder; önerilen tiner ile normal seyreltme işleminden sonra az miktarda bir additive gibi eklenir İğne delikleri gibi istenmeyen efektlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Özellikle yaz aylarında ve çok sıcak iklim şartlarında uygulama yapan yerler için kullanılması önerilir.

  ATAMİKS Poliüretan Tiner - Parlak Sistemler
  Atamiks retarder ihtiva eden poliüretan bazlı parlak ve pigmentli son katların inceltilmesinde kullanılır. Islatmayı geliştirir, çözünün buharlaşmasına yardımcı olarak pürüzsüz parlak bir film oluşumunu sağlar. Özellikle yaz aylarında kullanılabilir. Ayrıca daha yavaş bir kuruma gerektiğinde atamiks retarder ile karıştırılabilir.